Hakkında

Bisorusor, insanların birbirlerine yardımcı oldukları sosyal paylaşım platformudur.

İlgi alanlarınıza ve merak ettiğiniz konulara göre yeni insanlarla buluşma yeridir. Online topluluk kurup kaliteli paylaşım ile size merak ettiklerinizi öğrenme ve bildiklerinizi öğretme fırsatı sunar.

Soru Sor

Aklınıza takılan soruları gerçek kişilere sorabilirsiniz. Eğer soru varsa mutlaka cevabı da vardır

Günlük hayatta, kafanınıza takılan bir soru hakkında internette yığınlarca kaynak/bilgiye ulaşabildiğiniz gibi bu konu hakkında soru sorabileceğiniz gerçek bir insan size daha hızlı ve doyurucu bilgi verebilir. Padişahın biri birgün attan düşmüş, bütün saray ahalisi başına toplanmış, her kafa bir ses çıkartırken, padişah “bana attan düşen birisini bulun” demiş.

Anket Yap

Çok kolay bir şekilde anket hazırlayabilirsiniz.

Bazen bir soruya karşılık verilecek cevaplardan çok hızlı sonuçlar çıkarmanız gerekebilir. İlgili anketleri hem bisorusor üyelerine hemde widget kullanarak başka sitelerdeki kişilere sorabilirsiniz. Bisorusor, anket sonuçlarına herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır.

Cevap Ver

Bilgini paylaş, insanlara yardımcı ol, puan kazan.

İnternet özgür bir ortam olduğu kadar insanların birbirlerine yardımcı olabilecekleri kolay ortamlar sunmaktadır. Bisorusor’daki gerçek insanların sorduğu sorulara ilgi ve uzmanlık sahana göre cevap verebilirsiniz. Aynı soruyu başka birisi de merak edip aradığında senin cevabın gelecek ve popülerliğinde artmış olacaktır. Verilen her cevap ile puan kazanacak ve elde ettiğin puanları reel kazançlara dönüştürebileceksiniz.

Yorumlar

Verilen cevapların altına görüşlerinizi yazabilir, cevapla ilgili yorumlar yapabilirsiniz ve belki de yanlış verilmiş bir bilgiyi düzelterek üyelere yardımcı da olabilirsiniz.

Puan Sistemi

Aktivitelerinizle puanları toplayın.

Soru sorma, Cevap verme, Yorum yapma, Anket yapma, Anket katılım, Soru-Cevap Değerlendirme, Rapor etme ve yayından kaldırma, Arkadaşına sor /tavsiye et aktivitelerinden puan kazanabilirsiniz. Puan sistemi detayları için tıklayın.

Değerlendirme Sistemi

Soru ve cevapları değerlendir, kaliteli içeriği ortaya çıkar, ekstra puan kazan

Soru ve cevapları değerlendirerek puan kazanabilir, kaliteli soruların ve değerli cevapların ortaya çıkmasına yardımcı olabilir ve puan kazanabilirsiniz.

Widget / Sitende Yayınla

Kişi, Soru, Anket, Son Sorulan Sorular, En çok merak edilen Sorular vb. Widgetları sitenizde yayınlayabiliyorsunuz. Sitemde mutlaka olmalı dediğiniz kişi, soru, anket vb. kendi sitenizde yayınlabilirsiniz. Ziyaretçileriniz soruları cevaplarken veya anketleri oylarken sizde puan kazanmaya devam edersiniz.

Alışveriş Hediye Çeki

Kazandığınız puanlar ile gönlünüzce alışveriş yapın

Kazandığınız puanları buradan duyuracağımız anlaşmalı e-ticaret sitelerinde hediye çeki olarak kullanabilirsiniz.

Yeni Soru Geldi?

Soru habercisi Windows programı

Tek tıklama ile kurabileceğiniz bu mini program, MSN Messenger gibi bilgisayarınızın araç çubuğuna yerleşecek ve yeni soruları size bildirecek.

İstatistikler

Yapılan anketlerde, anketlerin sonucunun yanı sıra ankete oy veren üyelerin cinsiyet ve yaş dağılımını görebilir, bu sayede anketin değerlendirmesini daha gerçekçi yapabilirsiniz. Soruların istatistikleri ile de, sorunun hangi yaş aralığına hitap ettiğini tespit edebilirsiniz.

Benim Sayfam

Size özel oluşturduğumuz sayfanız ile Bisorusor'daki aktivitelerinizi takip edebilir, kişisel bilgi, link ve resimlerinizi arkadaşlarınız ile paylaşabilir, sizi takip edenleri takip edebilirsiniz.

Arkadaşlık sistemi

Arkadaş listenize kendi arkadaşlarınızı ekleyip arkadaş çevrenizi oluşturabilir, arkadaşlarınızın cevaplarını takip edebilir ve arkadaşlarınızdan oluşan bir grup kurabilirsiniz.

Arkadaşlarıma sor

Site içi tavsiye sistemi

İlginizi çeken veya “arkadaşım bunu kesinlikle bilir” dediğiniz soruları arkadaşlarınıza sorabilir, onların sözü geçen soruyu gözden kaçırmalarını engelleyerek arkadaşlarınızın konu hakkındaki bilgilerini alabilirsiniz.

Arkadaşlarım Ne yapıyor?

“Arkadaşlarım Ne Yapıyor?” özelliği sayesinde, arkadaşlarınızın site içerisindeki hareketlerini takip edebilir, hangi sorulara bakıp, cevap verdiğini ya da yorum yaptığını öğrenebilirsiniz.

Site İçi Mesajlaşma

Site içerisinde üyeler ile mesajlaşabilirsiniz. Sitede genel olarak söylemekten çekindiğiniz soru ve/veya cevapları site içi Mesajlaşma sayesinde bilgisine ve tecrübesine güvendiğiniz kişilere sorabilir, yardım alabilir, iletişim kurabilirsiniz.

Akıllı arama sistemi

Bu sistem sayesinde, site içerisinde bulmak istediğiniz soru ve cevaplar ile üyelere ulaşabilirsiniz.

Takip Et

Sorularını ve cevaplarını beğendiğiniz kişileri takip altına alabilir, sordukları soruları anında size özel sayfanızda görebilirsiniz.

Avatarlar

Bisorusor’un sizler için seçip hazırladığı avatarları kullanarak, profil resminizi renklendirebilir, ayrıca bisorusor’un “gönderin avatarları isminizle yayınlayalım” projesiyle kendi avatarlarınızı tanıtma şansına sahip olabilirsiniz.

RSS – XML

Yeni anketler, son cevaplar, kişiye ait sorular gibi 8 farklı RSS alt yapısı

Sitemizdeki 8 farklı RSS seçeneklerinden herhangi birine abone olabilir ve anlık değişimleri siteye bağlanmak zorunda kalmaksızın internet tarayıcınızın yardımıyla takip edebilirsiniz. Bu sayede yeni gelen soru ve cevaplara direk link imkanına da sahip olabilirsiniz.

Twitter Bağlantısı

Siz sorun biz Twitter durumunuzu anında güncelleyelim

Hesap İşlemleri - Dış servis entegrasyon sayfasında Twitter hesabınızı aktifleştirebilir, soru sorduğunuzda, cevap verdiğinizde otomatik olarak Twitter durumunuzun güncel olmasını ve arkadaşlarınızın farkına varmasını sağlayabilirsiniz.

Favori Sitelere Ekleme

Paylaşmak istediğiniz soruları Facebook, Google, Yahoo!. vb. kolay ekleme

Beğendiğiniz soruları Facebook, Del.icio.us, Google Bookmarks, Yahoo! My Web, Tuslat, Linkibol vb. sitelere tek tıkla ekleyebilirsiniz.

Zaman Sınırlı Anketler

Düzenlediğiniz ankete son katılım tarihi belirleyebilirsiniz.

Yeni bir anket hazırlarken anketinizin son katılım tarihini seçin, o tarihten sonra sadece sonuçları sunalım. İsterseniz halka açık anket düzenleyin herkes oy verebilsin, internetin nabzını tutun.

Eklenti Hazırlama Yardımcısı

Dilediğiniz kategoride, dilediğiniz türde soruları sitenizde yayınlayın.

Eklenti hazırlama yardımcısı ile sevdiğiniz kategorilerdeki son sorulardan, oy bekleyen anketlere kadar binlerce farklı kombinasyonda eklenti üretip sitenizde yayınlayabilirsiniz. Flash kodu ile en üst seviyede uyum desteği ile eklenti yardımcısını isterseniz kişinin soruları için de kullanabilirsiniz. Tek yapmanız arkadaşınızın sayfasından sitene ekle butonuna tıklamak.

İnternetin nabzını tutun / Halka Açık Anketler

Anketlerinize sadece Bisorusor üyeleri dilerseniz değil tüm internet kullanıcıları katılabilir.

Yeni bir anket hazırlarken anketinizin halka açık olup olmadığını seçin herkes oy verebilsin. Dilerseniz soru sayfasında sitende yayınla butonuna basın, sitenize koyabileceğiniz ve sitenizin ziyaretçilerinin kullanabileceği bir ankete sahip olun.

Özel sorularınızı, cevaplarınızı anonim olarak yazın, kimse sizi bilmesin.

Anonimlik özelliği ile anonim soru sorabilir, cevaplara anonim olarak cevap verebilirsiniz.

Yeni bir soru sorarken/anket düzenlerken "Bu soruyu Anonim Kullanıcı olarak sormak ve kendimi gizlemek istiyorum." seçeneğini işaretlerseniz, sorunuz Anonim Kullanıcı isimli genel bir kullanıcı adı ile yayınlanır.

Bir soruyu cevaplarken "Bu soruyu Anonim Kullanıcı olarak cevaplamak ve kendimi gizlemek istiyorum." seçeneğini işaretlerseniz, cevabınız Anonim Kullanıcı isimli genel bir kullanıcı adı ile yayınlanır.

Bu sayede sormak istediğiniz ama çekindiğiniz bir soruyu,vermek istediğiniz ama isminizin görünmesinden çekindiğiniz bir cevabı kendinizi ön plana çıkarmadan gönül rahatlığı ile yayınlayabilirsiniz.

Facebook Bağlantısı

Üyelik ile uğraşmadan Facebook hesabınızla bağlanın, sorun, cevaplayın, paylaşın.

Facebook bağlantısını (Facebook connect) kullanarak, Bisorusor.com'a giriş yapabilir ve tüm özelliklerinden faydalanabilirsiniz. Bu sayede üyelik işlemleri ile uğraşmamış ve sorularınızı anında Facebook sayfanızda paylaşmış olursunuz. Facebook profil resminizi güncellediğinizde Bisorusor'daki resminiz de güncellenir.

Zaman Sınırlı Sorular

Düzenlediğiniz sorulara son cevap tarihi belirleyebilirsiniz.

Yeni bir soru hazırlarken son cevap tarihini seçin, o tarihten sonra sadece cevapları sunalım.

Sorular'a yorumlar

Sadece cevap değil, tüm sorulara yorum yazabilirsiniz.

Tüm soruların altına görüşlerinizi yazabilir, soru ile ilgili yorumlar yapabilirsiniz

SMS Anket

Cep telefonunuzdan mesaj göndererek anketlere katılın.

Tüm anketlerimize bir SMS ile katılabilirsiniz.

Anketlerdeki soru kodunu ve seçeneğinizi "OYLA SoruKodu Seçenek" yazarak 0 532 752 36 99 numaralı telefonumuza gönderin, ankete anında katılmış olun. Eğer "cep-onaylı" üye iseniz puanlar hesabınıza işlenirken, bir kısa mesajla ankete katılmış olun.

SMS anket katılımında, cep telefonunuzda kullandığınız SMS ücretlendirmesine bağlı olarak 1 SMS olarak olarak faturanıza yansayacaktır. Bisorusor gönderdiğiniz SMS'lerden bir ücret talep etmediği gibi, operatörünüzün size yansıtacağı faturadan da pay almamaktadır.

Cep onaylı gerçek kişiler

Cep telefonunuza gelen mesajı onaylayın, gerçek kişi olduğunuzu gösterin.

Bisorusor üyeliğinizi "onaylı" hale getirmek çok kolay. Cep-Onay sayfasına bir uğrayın, cep telefonu numaranızı yazın, SMS ile gelen onay kodunu girip kaydedin, anında "Gerçek Bir Kişi" olun. Hem de ücretsiz ;)

Cep onaylı olduğunuz anda, eğer daha önce SMS anketlerimize katılmış iseniz, katılım puanları hemen hesabınıza aktarılır, hep kazanırsınız.

Onaylı Uzmanlık

Bisorusor uzmanlık sistemi ile, uzman olun, bilinilirliğiniz artsın.

Bisorusor üyeliğinizi "uzman üye" olarak güncelleyin. Uzmanlığınızı onaylayalım, hem siz uzmanlık dalınızda daha etkin olun, hem üyelerimiz direk size soru sorup cevap alabilsinler.

İleride devreye girecek "ücretli sor" sisteminde ise uzman olarak para kazanma imkanını yakalayın.

Copyright © 2007-2017 Bisorusor | Gizlilik ve kullanım şartları