Oy kullanmak için, üye girişi yapınız.

mesajı gizle

Eğer uçağın karakutusu kaza anında parçalanmıyorsa neden bütün uçak bu kutunun üretildiği maddeden yapılmamaktadır?

8 cevap verilmiş

cok dayanikli oldugu icin carptigi her yere buyuk hasar verebilecegi icin olabilir, agirlik baska bir faktor olabilir

Recep Dag profil resmi
Recep Dag
7 yıl önce

belki o karakutunun üstündeki malzemeler pahalıdır ve uçakda oyuncak uçak deyilya koskocaman bişeey para yetiştiremezler

KiLLeR--- ---ZeR profil resmi
KiLLeR--- ---ZeR
7 yıl önce

HAHAHHAHAHA COPY SORULAR HAHAHHA

elif kara profil resmi
elif kara
7 yıl önce

masraflı vede ağır olur..

yunus ykaya profil resmi
yunus ykaya
6 yıl önce

bill gates saniyede bilmem kaç bin dolar kazanan adam,adamın şahsi adası var. bazı insanlar varki dünyada parayı koyacak yer bulamıyorlar. sizin söylediğinizi bende düşündüm ama cevabınıda buldum. bu yeterli gelmedi o yüsden bana. onun içinde yazdım belki gerçekten bilen vardır. belki uçağın motoru,sıcaklığı etkiliyordur kara kutunun hammaddesini.

zeynep22 demirel profil resmi
zeynep22 demirel
6 yıl önce

Havada uçabilen yüzlerce tonluk araçlar binlerce karışık dinamik ve denge oranının eseridir ve bu oran çok hassas bir mühendislikle bir araya getirilmektedir.Yani tek bir değişkeni değiştirmek için (mesela sağlamlık gibi) denklemin öbür değişkenleri ihmal edilemez.Karakutular paslanmaz çelikten imal edilip üzerleri ateşten ve basınçtan korunabilmeleri için plastik ile kaplanmaktadır.Kutunun hacmi bellidir ve bir uçağa göre oldukça küçük bir hacim söz konusudur.Uçağın hacmi göz önüne alınıp aynı oranlarda değişiklik yapıldığında ortaya kalın paslanmaz çelik ve plastik köpük yığını ile kaplanmış bir uçak kabini çıkmaktadır ki bu da fazladan inanılmaz büyük bir ağırlık demek olacaktır.Çok büyük paralar harcanıp muazzam motorlar takılsa bile muhtemelen extra güvenlik için değiştrilen kabin yerinden kalkamayacak kadar ağır olacaktır.

caglar cenbizer profil resmi
caglar cenbizer
6 yıl önce

http://bisorusor.com/soru/133/eger-ucagin-karakutusu-kaza-aninda-parcalanmiyorsa-neden-butun-ucak-bu-kutunun-uretildigi-maddeden-yapilmamaktadir neden birebir aynı soru bu acaba merak ettim.

Cem DAŞTAN profil resmi
Cem DAŞTAN
6 yıl önce

parçalanmayan uçak düşerse yolculara hiç birşey olmayacağını mı düşünüyorsun yoksa? arabaların neden kolay parçalandığını öğren, arabalar kolay parçalanıyorlar çünkü bu yolcuları koruyan bir yöntem.

dark horn profil resmi
dark horn
6 yıl önce

Birkaç istatistik

Eğer uçağın karakutusu kaza anında parçalanmıyorsa neden bütün uçak bu kutunun üretildiği maddeden yapılmamaktadır? ile ilgili katılımcı yaş ve cinsiyet oran grafikleri.

Bu sorular ilginizi çekebilir

Buradasınız: Eğer uçağın karakutusu kaza anında parçalanmıyorsa neden bütün uçak bu kutunun üretildiği maddeden yapılmamaktadır?
Copyright © 2007-2014 Bisorusor | Gizlilik ve kullanım şartları