Oy kullanmak için, üye girişi yapınız.

mesajı gizle

çocuklarda korku nasıl yenilir? anne babalar bu konuda çocuklara nasıl davranmalıdırlar?bir pedagog yardımı şart mı?

4.5 yaşındaki oğlumun aşırı derecede karanlık ve böcek korkusu var bunu nasıl yenebiliriz? yardımcı olursanız seviniriz.

4 cevap verilmiş

çocuğunuzun kulaklarını ısırırsanız koırkusu geçer.

emma bovary profil resmi
emma bovary
6 yıl önce

genelde o yaşlardaki çocuklar korkarlar herşeyden.odayı aydınlık bırakın akşamları oyuncak böcekler alın hanimiş böcek diyip sevin öpün oynayın.

mert ovadağ profil resmi
mert ovadağ
6 yıl önce

bizim çocuk psikoloğumuz korkunun "öğrenilebilen" bir süreç olduğunu ve çocukların bunları genellikle anne ve babalarından kopyaladıklarını söyleyerek, çocuğun yanında kendi korkularımızdan bahsetmememizin uygun olacağını söylemişti. korku söz konusu olduğunda ise çocuğun bu durumunu görmezden gelmek veya bunun üzerine çok fazla düşere "korkma" demek yerine bunu bir tür oyuna çevirmemizi, bir süre korktuğu şey ile çok fazla yüzleşmemesini sağlamamızı, yüzleşme halinde ise çocuğu korktuğu şeye zorlamak veya korkma diyerek panikle avutmak yerine çocuğa onun anlayabileceği sade ve kısa cümlerlerle kendisini anladığımızı, gördüğü/düşündüğü şeyin ürkütücü gelebileceğini, ancak bunu kendisinin kontrol edebileceğini söylememizi ve bu olayı bir oyuna dönüştürmeye çalışmamızı, bunun işe yaramaması halinde ise çocuğun dikkatini dağıtacak konulara yöneltmemizi salık vermişti. ben oğlumun 2,5 yaşında bir gece rüyasıyla başlayan karanlık korkusu ile mücadele edebilmek için bir gölge oyunu kitapçığı aldım ve onunla birlikte kendini güvende hissettiği evin bir odasında akşam ışıkları kapatarak bu oyunu oynadık. çok işe yaradı...

BURÇİN EK profil resmi
BURÇİN EK
5 yıl önce

O NUN KENDİNE GÜVENMESİ İÇİN CESARETLENDİRİLMELİ YÜREKLENDİRİLMELİDİR. BAZI DURUMLARDA YARDIM GEREKEBİLİR. PEDAGOG AYKUT AKOVA

Kaynak : www.aykutakova.com


PEDAGOG AYKUT AKOVA AKOVA profil resmi
PEDAGOG AYKUT AKOVA AKOVA
5 yıl önce

Birkaç istatistik

çocuklarda korku nasıl yenilir? anne babalar bu konuda çocuklara nasıl davranmalıdırlar?bir pedagog yardımı şart mı? ile ilgili katılımcı yaş ve cinsiyet oran grafikleri.

Bu sorular ilginizi çekebilir

Buradasınız: çocuklarda korku nasıl yenilir? anne babalar bu konuda çocuklara nasıl davranmalıdırlar?bir pedagog yardımı şart mı?
Copyright © 2007-2014 Bisorusor | Gizlilik ve kullanım şartları