Oy kullanmak için, üye girişi yapınız.

mesajı gizle

5.5 aylık hamileyim. ayrıntılı ultrason yaptırdım doktor herşeyin normal olduğunu sadece bebğin ense kalınlığının 1.7 olduğunu söyledi. amniosentez yaptırmıştım sonuç temizdi. bebeğim iyidir değilmi?

bebeğin kalp ekosu da normal çıkmıştı. doktor amniosentez yapıldığı için sorun olmaz dedi ama yine korktum:( gerçi bu doktor daha önce de biraz yanlış ölçüm yapmıştı ama ne bileyim işte, ilk bebeğim çok endişeleniyorum.

5 cevap verilmiş

tam olarak emin değilim ama galiba bebeğiniz oldukça sağlıklı NOT:Allah bağışlasın hayırlı bir evlat olur inşallah

özlem kara profil resmi
özlem kara
6 yıl önce

Buket Hanım Allah bağışlasın sağlıklı olsun analı babalı büyütsün dileklerimin ardından yapılacak son testi de yaptırmışsınız. Amniosentez sonucu normal diyorsa korkulacak birşey yok diye düşünüyorum. Bazı durumlarda ultrasondaki yapılan ölçümler doktoruna göre hatalı olabilir. Ama yanlış hatırlamıyorsam üçlü tarama testi ve sonrasında amniosentez yapılıyor. Son çarede ve kesin çözüm veriyor diye biliyorum. Ama içiniz rahat değilse bir başka doktora yaptırmış olduğunuz tüm testlerin ve ultrason sonuçlarını göstererek fikir sorabilirsiniz. Bence de yapmalısınız.

Cem DAŞTAN profil resmi
Cem DAŞTAN
6 yıl önce

amniosentezde sonuç temiz çıktıysa problem yok demktir ilk hamilelikte böyle endişeler olur bebeğine ve kendine iyi bak

özlem öztürk profil resmi
özlem öztürk
6 yıl önce

doktorlar benim yeğenime de anne karnındayken kafası kareye benziyo demişti. yüreğimiz ağzımıza gelmişti. ama allah a şükür öyle birşey olmadı.

rana erevik profil resmi
rana erevik
6 yıl önce

bence gayet iyi o ense kalınlıaklrı bazen önde yada geride gidebilio lif ağırlıklı beslen ve demir ağırlıklı besinler al düselirrr

sevcan yıldızsabah profil resmi
sevcan yıldızsabah
5 yıl önce

Birkaç istatistik

5.5 aylık hamileyim. ayrıntılı ultrason yaptırdım doktor herşeyin normal olduğunu sadece bebğin ense kalınlığının 1.7 olduğunu söyledi. amniosentez yaptırmıştım sonuç temizdi. bebeğim iyidir değilmi? ile ilgili katılımcı yaş ve cinsiyet oran grafikleri.

Bu sorular ilginizi çekebilir

Buradasınız: 5.5 aylık hamileyim. ayrıntılı ultrason yaptırdım doktor herşeyin normal olduğunu sadece bebğin ense kalınlığının 1.7 olduğunu söyledi. amniosentez yaptırmıştım sonuç temizdi. bebeğim iyidir değilmi?
Copyright © 2007-2014 Bisorusor | Gizlilik ve kullanım şartları