Soru sor
200 karakter kaldı
Oy kullanmak için, üye girişi yapınız.

mesajı gizle

Beyin nakli gerçekleştirilebilir mi ? Beyin nakli mümkün olsa ve gerçekleştirilebilse beyin nakledilen kişi kim gibi davranır?

Beyin bedenden, ölümden sonra ayrılacağına göre, hafıza ve bilinçaltı beyinde mi kalır yoksa bunlar ruhda vardır da, ruhla bereber mi kalır?

Kısacası beyin ve ruhun birleştikleri ya da ayrıldıkları noktalar neler olabilir?

Cevap Ver

Sevgililer günü için en güzel hediyeler, resmi tıklayınız.

Detaylar
8 yıl önce sorulmuş , son cevap 7 yıl önce verildi , 1 kişi takip ediyor 3 kişi değerlendirmiş

4 cevap verilmiş

Kuran'ı Kerim'e baktığımızda Allah'ın ruhlar ile konuştuğu, onlara soru sorduğu ve onların da cevap verdiği görülür. Eğer, Kuran'daki bu ibareleri doğru anlıyorsak hafıza ve bilinç ruhun özelliğidir diyebiliriz. Buna göre de beyin, ruhun sahip olduğu hafıza ve bilincin paketi konumunda olmaktadır.

Buna göre, yapılacak nakil işleminde, paket nakledilmekte ancak ruh kıyamet gününü bekleyeceği yerde beklemektedir. Dolayısıyla, nakil yapılan kişi kendisi olarak devam edecektir hayatına.

Tabi paketin içinde bazı bilgiler yer alıyor olabilir. Aynen cep telefonunun kendi hafızası ve sim kartın da kendi hafızası olduğu gibi. Burada sim kart ruhtur. Telefonun kendi hafızası (beyin) ise sökülüp başka bir telefona takılan hafızadır. Bizler önemli ve değerli bilgilerimizi sim kartta saklarız, telefona ise mecbur kalırsak bu bilgileri atarız. Çünkü, telefonun bozulma olasılığı, sim karta göre daha fazladır.

Tam da burada şunu unutmamak gerekli: Her zaman telefonun kendisine ait bir çok özellik kendi hafızasında saklıdır! (fabrika ayarlarına dönüşü de bu sayede olmaktadır)

Buradan yola çıkarak, naklin yapıldığı kişinin bedensel özelliklerine ait bilgiler, nakledilen kişinin bir süre yeni bedenine alışamamasına sebep olacaktır. Ancak kısa zamanda yeni bedene alışabileceğini varsayabiliriz.

Tabi bu söylediklerim tamamen varsayım. Tam anlamıyla beyin nakli gerçekleşebilir mi, onu bu olay gerçekleşince göreceğiz.

Ayrıca yaşanan kazalarda, beyin hasar gördüğü vakit, bilinç ve hafıza kaybının yaşanması, yukarıda açıkladıklarımla çelişmez! Çünkü, gerçekte hiç bir zaman bilinç ve hafıza kaybı yaşanmaz! Yaşanan, bilincin ve hafızanın (yani ruhun şuur şubesinin) beyinde bulunan ve kendi varlığını gösterebildiği alanın kaybolması durumudur.) Hafıza ve bilinç durmaktadır ancak kendilerini gösterememektedirler. Bunu da, cep telefonunun kendi hafızası hasar gördüğünde, sim kartımızdaki var olan bilgilerimize de -o cep telefonu yoluyla- ulaşamamamız örnek olarak verilebilir. Sim karttaki (ruhtaki) bilgiler (hafıza ve şuur) durmaktadır ancak bu bilgilerin kendilerini gösterme alanı olan telefon hafızası (beyin) hasarlı olduğu için biz o bilgilere ulaşamamaktayız.

Bu konu, aslında düşünülmesi çok uçuk bir konu değil!

Çünkü, kopyalama işlemi de hemen hemen aynı mantıkla işlemektedir. Hücrenin kopyası alınıp geliştirilerek aynı canlının kopyası çıkarılmaktadır.

Ancak ne gariptir ki, iki canlı da birbirinin kopyası olmasına rağmen, aynı anda hareket etmemekteler ve aynı anda ses çıkartmamaktalar. Bu bize şunu ispat etmektedir. Hücre ve ötesi yaşam, bizlerin keşfettiğinin çok ama çok ötesinde. Bizler belkide bunun binde birini henüz keşfettik.

Ne kadar garip değil mi, bedenen birbirinin kopyası olacaksın ancak hareketlerin birbirine benzemeyecek.

Normalde bu kopyalama olayında, beyin de birbirinin kopyası durumundadır. Ancak birbirinin kopyası olan beyinler nedense FARKLI İŞLEMEKTELER! Bedene farklı sinyaller göndermekteler.

Üzerinde derin derin düşünülmeli ve HAYATIN, ALLAH'IN MUCİZEVİ BİR HEDİYESİ OLDUĞUNU ANLAMALIYIZ.Önce Kansere,Aidse,Domuz gribine çare bulunsun o teknolojiye gelinsin ondan sonra bakarız...Aksiyonlar
Normal
8 yıl önce cevaplandı.

beyin nakli yokturrr.
beyin sadece maddi olarak insanın bedeninin çalışması için gereklidir..Aksiyonlar
Normal
8 yıl önce cevaplandı.

beynimiz nakledilemeyeceği için sorun yok beyin çıktığı anda sinirler ölür.bu nedenle hiçbirşey beyinde kalmaz!!!!Aksiyonlar
Normal
7 yıl önce cevaplandı.
Cevap Ver
Birkaç istatistik

Beyin nakli gerçekleştirilebilir mi ? Beyin nakli mümkün olsa ve gerçekleştirilebilse beyin nakledilen kişi kim gibi davranır? ile ilgili katılımcı yaş ve cinsiyet oran grafikleri.

Buradasınız: Beyin nakli gerçekleştirilebilir mi ? Beyin nakli mümkün olsa ve gerçekleştirilebilse beyin nakledilen kişi kim gibi davranır?
Copyright © 2007-2017 Bisorusor | Gizlilik ve kullanım şartları