Soru sor
200 karakter kaldı
Oy kullanmak için, üye girişi yapınız.

mesajı gizle

ttnet 4 gb sınırlı kullanıcısıyım kotayı 10 gb gibi yada daha fazla aşarsam kota ücreti sınırsızlardaki gibi 49 tl mi gelir yoksa daha fazla mı?

4 gb ttnet sınırlı kullanıyorum,
aylık kota aşılmadığı zaman 26 tl fatura geliyor,
geçen ay 7 gb oldu kota ve 50 tl fatura geldi yani 3 gb aştım kotayı be ay daha fazla aşarsam kota ne kadar gelir..
mesela 10 yada 20 gb lık download yapsam kota ücretim be olur

Cevap Ver

Sevgililer günü için en güzel hediyeler, resmi tıklayınız.

Detaylar
8 yıl önce sorulmuş , son cevap 8 yıl önce verildi , 1 kişi takip ediyor

4 cevap verilmiş

Bu tür işlerin sırrı limitli ucuza satıp, limit aşımından para kazanmaktır. Şuan paketlerdeki yaklaşık kota aşım ücreti 9 YTL/GB. Yani aştığınız Gigabyte başına 9 lira ödersiniz. Burada sizi mağdur etmemek için TTNET'in bir kuralı var, diyor ki eğer limiti çok aşarsanız kullandığınız paketin sınırsız fiyatı ne ise onun %25 fazlasını aşmayacak şekilde fatura ederiz. yani siz 90 ytl yerine paketinizin limitsizi 49 lira ise 61,25 TL fazla ücret öder kurtulursunuz.


"Limitli paketlere abone olan müşterilerimize faturalanacak aylık toplam ücret (aylık ücret + kota aşım ücreti), aynı hızdaki limitsiz paketin aylık ücretinin % 25 fazlasını aşamaz. Yani 8 Mbps'e kadar limitli paketler için (4 GB, 4 GB (Plus) ve 6 GB) aylık ücret ve kota aşım ücreti toplamı 61,25 TL'yi, 1 Mbps 4 GB, 4 GB (Plus) ve 6 GB kotalı paketler için aylık ücret ve kota aşım ücreti toplamı 56,64 TL'yi ve 2 Mbps 4 GB ve 6 GB kotalı paket için aylık ücret ve kota aşım ücreti toplamı ise 79,76 TL'yi geçemez."

Kaynak : http://www.ttnet.com.tr/web/123-455-1-1/tr/evde_ttnet/ucretler/ttnet_adsl_ucretleriAksiyonlar
Normal
8 yıl önce cevaplandı.

Atakan Eser cvp için teşekkür ederim emin olmak için sana bi kez daha soruyum yani 10 yada 15 belki daha fazla GB kullandığımda en fazla 61,25 tl öderim doğru mu anladımBenim eskiden limitliydi. 4 gb. Ben en az 10 gb download yapıyordum. 65 TL civarında fatura geliyordu.
Sınırsız pakete geçtim. 49 TL veriyorum. 3 pc ve 2 telefonla bağlanıyoruz evde internete, artık 20gb'dan aşağı gelmiyor kota. Eğer sınırlı olsaydı 120 lira fln verecektim heralde Tam zamanında geçmişim. =)çok daha fazla gelirAksiyonlar
Normal
8 yıl önce cevaplandı.
Cevap Ver
Birkaç istatistik

ttnet 4 gb sınırlı kullanıcısıyım kotayı 10 gb gibi yada daha fazla aşarsam kota ücreti sınırsızlardaki gibi 49 tl mi gelir yoksa daha fazla mı? ile ilgili katılımcı yaş ve cinsiyet oran grafikleri.

Buradasınız: ttnet 4 gb sınırlı kullanıcısıyım kotayı 10 gb gibi yada daha fazla aşarsam kota ücreti sınırsızlardaki gibi 49 tl mi gelir yoksa daha fazla mı?
Copyright © 2007-2017 Bisorusor | Gizlilik ve kullanım şartları