Oy kullanmak için, üye girişi yapınız.

mesajı gizle

Konsantrasyon bozukluğu, unutkanlık,dalgınlık,dikkatini verememek, hafıza gerilemesi, birşeyi akılda tutamama sorunlarına önerileriniz nelerdir ? (doktora gitmenin dışında)

Bu konuda ciddi sıkıntı çekiyorum tavsiyeleriniz var mı ? inanın çok iyi bildiğim telefon numaralarını bile yanlış çevirmeye başladım..sizden özellikle beslenme konusuyla ilgili ve diğer yöntemlerle ilgili tavsiye istiyorum....

2 cevap verilmiş

Şayet böyle bir sorununuz varsa doktora gitmenizi tavsiye ederim. Çünkü yaşadığınız bu sıkıntının sebebini bilmiyorsunuz. Size basit gibi gelen şeyler aslında önemli bir sorunun habercisi olabilir. Saydığınız sorunlara bakınca aklıma direk Sürmenaj olma ihtimaliniz geldi. Eğer yoğun bir iş hayatınız varsa, bu tempo sizi yormuş olabilir. Ayrıca bu sorunlar özellikle depresyondaki insanlarda daha sık görülmektedir. Hele hele bir de antidepresan kullandıysanız ya da kullanıyorsanız unutkan ve dalgın olmamanız, konsantrasyon bozukluğu çekmemeniz gerçekten bir mucize olur. Benim size tavsiyem bol vitamin içeren besinleri tüketmeniz. E, C, B ve özellikle de B12 vitamini bu sorunlarınızın büyük ölçüde azalmasına yardımcı olacaktır. Eczanelerden B12 vitaminini reçetesiz alabilirsiniz ama bence ilk önce doktora görünmeniz daha iyi olacaktır. Duruma göre doktor size ne yapmanız gerektiğini söyleyecektir zaten. Bunun dışında uyku düzeninize dikkat edin. Gün içerisinde yorulacağınız işler yapıp akşam erken yatın. Deliksiz bir uyku çekmeye çalışın. Sabah erken kalkarak güne erken başlayın. Zihninizi oyalayacak, zorlayacak şeylerle uğraşın. Zeka problemleri çözmeye çalışın. Kitap okuyun. Yalnız okuduğunuz kitaplar roman, hikaye türü değil, daha çok sizi düşündürecek tarzda olmalı. İnsan boş durduğunda da bu sorunlarla karşılaşabiliyor. Hepsinden ve herşeyden önce size muhakkak bir uzmana görünmenizi tavsiye ediyorum. Baştada dediğim gibi bu sıkıntılarınız başka bir sorunun habercisi olabilir.

Anonim Kullanıcı profil resmi
Anonim Kullanıcı
6 yıl önce

Konsantrasyon bozukluğu, unutkanlık,dalgınlık,dikkatini verememek, hafıza gerilemesi, birşeyi akılda tutamama sorunlarına önerileriniz nelerdir ? (doktora gitmenin dışında) sorusunun bu cevabına artı puan ver.
-3
Konsantrasyon bozukluğu, unutkanlık,dalgınlık,dikkatini verememek, hafıza gerilemesi, birşeyi akılda tutamama sorunlarına önerileriniz nelerdir ? (doktora gitmenin dışında) sorusunun bu cevabına eksi puan ver.
Ben ciddi bişe olduğunu düşünmüyom yane herkezin başına gelebilir. Oki cnm.

Derya Uçar profil resmi
Derya Uçar
6 yıl önce

Bu sorular ilginizi çekebilir

Buradasınız: Konsantrasyon bozukluğu, unutkanlık,dalgınlık,dikkatini verememek, hafıza gerilemesi, birşeyi akılda tutamama sorunlarına önerileriniz nelerdir ? (doktora gitmenin dışında)
Copyright © 2007-2014 Bisorusor | Gizlilik ve kullanım şartları