Soru sor
200 karakter kaldı
Oy kullanmak için, üye girişi yapınız.

mesajı gizle

Navigasyon Nedir?Nasıl çalışır ?

Cevap Ver

Sevgililer günü için en güzel hediyeler, resmi tıklayınız.

Detaylar
9 yıl önce sorulmuş , son cevap 8 yıl önce verildi , 1 kişi takip ediyor

3 cevap verilmiş

GPS şirketleri sayesinde uydudan aldığı belirli bölgelerin haritalarını,navigasyon cihazına gönderip,yol bulmaya yarayan teknoloji.Aksiyonlar
Normal
9 yıl önce cevaplandı.

gemcilikte herhangi bir konumdan diğerine en kısa zamanda güvenle gidebilme bilimidirAksiyonlar
Normal
8 yıl önce cevaplandı.

GPS teknolojisi sayesinde yol gösterme, adres bulma işine yarayan sistemdir. Genelde araçlarda kullanılan bu sistem artık Cep Bilgisayarları ve Cep Telefonlarının da standart özelliği haline gelmeye başladı. İngilizcedeki 'Navigation' kelimesinden dilimize geçen Navigasyon, Türkiye'ye daha yeni yeni adapte olmaya çalışıyor. 81 ilin de yollarını tek tek sistemlere yüklenmeye başlaması, bu pazarın büyümesine büyük sebep oldu. Navigasyon sistemleri için programlar yazılmaya başlandı ve cep telefonları için de yeni bir pazar oluşmaya başladı. Aslında bu pazar yurt dışında yıllardır vardı. Türkiye'de, Türkçe bir pazarın oluşmasından bahsediyorum. Yıllar önce, küçüklüğümüzde, Amerikan flimlerinde görürdük, Navigasyon cihazı kullanan polisler, ajanlar filan.

300 YTL civarında dolaşan otomobiller için olan GPS sistemleri ne kadar mantıklı bir çözüm, denemeden bilinmez. Denemedim, ama baya baya araştırmışlığım var. Samsung Omnia i900 veya Nokia N95 de mantıklı bir GPS çözümü olabilir.

Not: Alıntı DeğildirCevap Ver
Birkaç istatistik

Navigasyon Nedir?Nasıl çalışır ? ile ilgili katılımcı yaş ve cinsiyet oran grafikleri.

Buradasınız: Navigasyon Nedir?Nasıl çalışır ?
Copyright © 2007-2017 Bisorusor | Gizlilik ve kullanım şartları