Soru sor
200 karakter kaldı
Oy kullanmak için, üye girişi yapınız.

mesajı gizle

İki ay önce nişanlımdan ayrıldım ve arkadaşlarım bana bir duayı okumamı önerdiler. Önerilen duanın adı: "kuduriye". Böyle bir dua gerçekten var mı? Büyü ile alakalı bir dua mı? Bu duayı okusam günah olur mu?

Detaylar
Bu soru 16 Mart 2010 Salı 11:59 tarihine kadar cevaba açıktı.

5 yıl önce sorulmuş , son cevap 5 yıl önce verildi , 1 kişi takip ediyor

2 cevap verilmiş

Birincisi Kuran-ı Kerimde öyle bir dua yok arkadaşların seni işletmiş ( iyi niyetli olmayan dua değil bedduadır)
İkincisi varsada bu duayı ne için okuyacaksın(iyiliik ve mutluluk )içinse ne ala...Ama değilde tam tersi ise ALLAH bunu hoş karşılamıyor ve okuyanın başına döneceğini açık açık kuranı kerimde beyan edilmiştir.
Üçüncüsü islam dini büyü,fal ve sihir gibi olayları yasaklamıştır..Bu yazdıklaımdan sonra(gerisi size kalmış)Aksiyonlar
Normal
5 yıl önce cevaplandı.

Sevgili karşim;

1. Rabbimiz Türkçe bildiği için, ilişkin ve sevdiğin adına, Rabbimize gönlünden geçtiği şekilde dua edersen çok daha faydalı olur.

2. Kendisinden duanın kabul edilmesini beklediğin makam kim? "Allah" değil mi? Allah insanlara ne göndermiş? Kur-an'ı Kerim'i göndermiş. Allah, Kur-an'ı Kerim'de bizlere çok güzel dualar öğretiyor. NT Mağzalarında "Kur-an'da geçen dualar" diye kitaplar mevcut. O kitaplardan alıp onları okursan rahatladığına şahit olacaksın inşaallah.

Tebessümle kal kardeşim.Aksiyonlar
Normal
5 yıl önce cevaplandı.
Buradasınız: İki ay önce nişanlımdan ayrıldım ve arkadaşlarım bana bir duayı okumamı önerdiler. Önerilen duanın adı: "kuduriye". Böyle bir dua gerçekten var mı? Büyü ile alakalı bir dua mı? Bu duayı okusam günah olur mu?
Copyright © 2007-2014 Bisorusor | Gizlilik ve kullanım şartları