Oy kullanmak için, üye girişi yapınız.

mesajı gizle

Açıköğretimde en fazla kaç sene okuma hakkı var ? 10 seneden sonra okuldan kaydı siliyorlar mı ?

Arkadaşlar ben kamu yönetimi 4. sınıf öğrencisiyim... ancak sağlık sorunlarım nedeniyle zamanında bitiremedim ve 10. senemi okuyorum... normal öğretim sürem olan 7 sene dolduğu için öğrenci kimlik kartı değil tanıtım kartına sahibim... bu arada belirteyim ben bayanım ve dolayısıyla askerlik gibi bir durumum yok.. birşey dikkatimi çekti...tanıtım kartında bandrol yapıştırılan kısım var ya hani..orada 4 tane hane var şu anda 3 tanesi dolu yani bandrol var... kalan haneye de bandrol yapışırsa ve o senede de okul bitmezse ne olacak ? acaba kart mı değişiyor ? yoksa eskilerin üstüne mi yapıştırılıyor ? yada süren bitti diyip okuldan kayıt mı siliyorlar....

5 yıl önce sorulmuş. , 1 kişi takip ediyor Bu soru Anonim Kullanıcı olarak sorulmuş. Anonim soru sormak nedir? öğrenmek için tıklayın.

3 cevap verilmiş

şöyle diyelim 7 yılı doldurduğun için öğrencilik hizmetlerinden men ediliyorsun.ama okuma işini sonsuza kadar sürdürebilirsin.nede olsa askerlik durumun yok polis veya jandarmadaolmadığına göre tamnamdır.benim askerlik sorunum var durumun iyi yani

ilhan mutlu profil resmi
ilhan mutlu
5 yıl önce

hayır silmiyorlar. Uzun yıllar devam edebiliyorsun. Yalnız askerlik engeli bulunan adaylar 2 sene aynı sınıfta tekrar yaptıkları takdirde kısa dönemden men ediliyorlar.

Mete Gökay profil resmi
Mete Gökay
5 yıl önce

açıkögretimde kayıt silme kalktı ama sanırım ögrencilik hakkına devam edemiyorsunuz

AKIN ERGEZ profil resmi
AKIN ERGEZ
5 yıl önce

Birkaç istatistik

Açıköğretimde en fazla kaç sene okuma hakkı var ? 10 seneden sonra okuldan kaydı siliyorlar mı ? ile ilgili katılımcı yaş ve cinsiyet oran grafikleri.

Bu sorular ilginizi çekebilir

Buradasınız: Açıköğretimde en fazla kaç sene okuma hakkı var ? 10 seneden sonra okuldan kaydı siliyorlar mı ?
Copyright © 2007-2014 Bisorusor | Gizlilik ve kullanım şartları