Soru sor
200 karakter kaldı
Oy kullanmak için, üye girişi yapınız.

mesajı gizle

Renkli civcivler nasıl boyanır?

Cevap Ver

Sevgililer günü için en güzel hediyeler, resmi tıklayınız.

Detaylar
8 yıl önce sorulmuş , son cevap 8 yıl önce verildi , 1 kişi takip ediyor

2 cevap verilmiş

zaten renkli niye boyayacaksınki:Aksiyonlar
Normal
8 yıl önce cevaplandı.

Renkli civcivler, yumurtlama aşamasında ya da yumurta bırakılır bırakılmaz çeşitli kimyasalların enjekte edilmesiyle elde ediliyor. Ancak, bu işlem embriyonun bağışıklık sisteminde çok ciddi hasarlara yol açtığı için civcivler yalnızca 1 hafta-10 gün kadar yaşayabiliyorlar. Bu nedenle, size herhangi bir bilimsel getirisi olacağını düşünmüyorum.

Sayın Aydoğan Sucugil'in bizlere ilettiği bilgiye göre de, yumurtadan civcivin çıkmasına iki gün kala misafir şekeri yapımında kullanılan boya, ılık su ile karıştırılıp şırıngaya çekilerek yumurtaya enjekte edildiğinde, civciv son 2 gün yumurta içinde hareket ettiğinden tüyleri zararsız olan bu boya ile boyanabiliyor ve civciv yumurtadan renkli olarak çıkıyor. Belli süre sonra tüy değiştirdiğinde tüyleri doğal rengine dönen bu civcivlerde bir sağlık sorunu sıklıkla görülmüyor. Ancak, bağışıklık sistemi erişkinlerden çok daha zayıf olan bu canlılarda, böyle bir işlemin bile ender de olsa anomalilere yol açabileceği belirtiliyor.

Renk maddelerinin akıbetini gözlemlemek istiyorsanız, koparılmış olan karanfillerle çalışmanız hem daha kolay olacaktır hem de Hayvan Hakları Evrensel Bildirisi’ne ters düşmeyecektir.Aksiyonlar
Normal
8 yıl önce cevaplandı.
Cevap Ver
Buradasınız: Renkli civcivler nasıl boyanır?
Copyright © 2007-2017 Bisorusor | Gizlilik ve kullanım şartları