Oy kullanmak için, üye girişi yapınız.

mesajı gizle

Rabbimizin bizi sevdiğini nasıl anlarız?

5 yıl önce sorulmuş. , 1 kişi takip ediyor

12 cevap verilmiş

imkansızdır bu?

Mustafa SOYLU profil resmi
Mustafa SOYLU
5 yıl önce

dünyaya insan olarak gelmişsin bi kere bu seni sevdiğini yeterince göstermiyor mu bu tabi hayvanları sevmiyo mu yok efendim melekleri sevmiyo mu gibi sorulara gitmesin benim burda demek istediğim kendi iradesine sahip akla sahip bir varlık olduğumuzu belirtmek

Anonim Kullanıcı profil resmi
Anonim Kullanıcı
5 yıl önce

İnanışlarımıza göre, canlıların en şereflileri biziz. ve bu sınıfta doğduk hepimiz. Demekki çok seviliyoruz.

Beni Zorlama profil resmi
Beni Zorlama
5 yıl önce

bır yerde okumustum 'allahın sevgısı merhametı bı annenın cocuguna gosterdıgı sevgsının merhametının tam tamına bın katıymıs'emın ol rabbımız bızı cok ama cok sevıyordur. etrafında kımse kalmadıgında o senı hıc bırakmıyo bı nefes kadar ıcınde canında bızde onu o kadar sevmelıyız:)

büşra adak profil resmi
büşra adak
5 yıl önce

sen O'na sadık kalıp güven ve emirlerini eksiksiz yap, sonra başına gelen sıkıntılı durumlarda mucize gibi sıkıntılardan kurtulduğun an sevildiğini anlarsın..

Anonim Kullanıcı profil resmi
Anonim Kullanıcı
5 yıl önce

ben her kulunu sevdiğini düşünüyorum karşılıksız

zeynep22 demirel profil resmi
zeynep22 demirel
5 yıl önce

Peygamber Efendimiz bir gün sahabelere diyor ki: ALLAH'IN SİZİ NE KADAR SEVDİĞİNİ SÖYLEYEYİM Mİ?" Sahabeler: "SÖYLE YA RESULALLAH!" Allah resulu buyuruyor ki: "SİZ ALLAH'I NE KADAR SEVİYOR, YAŞAMINIZDA ONA NE KADAR DEĞER VERİYORSANIZ; O DA SİZİ O KADAR SEVİYOR." Konuyu Kur-an'ı Kerim'de araştırdığımız zaman Kur-an'ın da meseleye bu açıdan baktığını görmekteyiz. Dolayısıyla Allah'ın bizleri sevmesi, bizlerin O'nu ne kadar sevdiğimize ve yaşamımızda O'na verdiğimiz değere bağlı. Aslında bu durum bizler için de geçerli. Nasıl ki, akrabalarımız ve tanıdıklarımızdan; devamlı bizi hatırlayan, bizi dilinden düşürmeyen, bizim sözümüzü dinleyenleri daha çok seviyorsak; bu Rabbimiz için de böyle. İsterseniz Kur-an'ı Kerim'den ayetlere bakalım: Bakara S. 195 Ayet: "Ve Allah yolunda [sınırsızca] harcayın, kendi elinizle kendinizi mahvetmeyin ve iyilik yapmaya azimle devam edin. Unutmayın ki Allah iyilik yapanları sever." Âl-i İmrân Suresi 31. Ayet: "De ki; Eğer Allah'ı seviyorsanız bana tâbi olun ki Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı affetsin; zira Allah çok affedicidir, rahmet kaynağıdır." Bakara Suresi 276. Ayet: "Allah faizli kazançları bereketten mahrum eder, ama karşılıksız yardımları kat kat arttırarak bereketlendirir. Allah, inatçı nankörleri ve günahta ısrarlı olanları sevmez." Bakara S. 222 Ayet: "SANA kadınların ay halleri hakkında soruyorlar. De ki: “O bir zayıflık halidir. Bu yüzden, ay hali sırasında kadınlardan uzak durun ve onlar temizleninceye kadar kendilerine yaklaşmayın; temizlendiklerinde ise Allah'ın emrettiği şekilde onlara yaklaşın.” Doğrusu, Allah pişmanlıkla kendisine yönelenleri ve özlerini temiz tutanları sever." Âl-i İmrân S. 76 Ayet: "Ama Allah, Kendisine karşı taahhütlerine sadık kalanların ve Kendisine karşı sorumluluk bilinci duyanların farkındadır ve Allah, Kendisine karşı sorumluluk bilinci taşıyanları sever." Bu ve bunlara benzer ayetlerden ALLAH'IN BİZLERİ HANGİ ŞARTLARDA SEVDİĞİNİ ANLAMAKTAYIZ. Tebessümle kalınız.

Mehmet Volkan BALBAY profil resmi
Mehmet Volkan BALBAY
5 yıl önce

cehennemi yaratmasından anlayabilirsiz

ali veli profil resmi
ali veli
5 yıl önce

Anneannem derdi ki Allahın kuluna sevgisi annenin çocuğuna olan sevgisinden kat kat fazladır öyle ki annenin ki Allahınkinin yanında denizde bir damla gibi kalır.Annenin seni sevdiğini bilmen için duyman nasıl gerekmiyorsa Allahın sevgisini ispatlamasına da gerek yoktur sanırım. Bunu başımıza gelen iyi ya da kötü şeylerle de değerlendiremeyiz çünkü bizim ileri görümüz neyi neden yaşamış olacağımız konusunda objektif olabilmemize yetemiyor.Bize doğru insan olabilmemiz için sayısız kere şans veriyor.Yanlış yaptığımızda içimizde duyduğumuz ses hatta vicdan azabı bile rabbimizin sınırsız sevgisinin göstergesi değil mi?

beyza mislina taşkın profil resmi
beyza mislina taşkın
5 yıl önce

Dünyada yaşayan canlılardan düşünebilen tek varlığız bence bu yeterli.

Anonim Kullanıcı profil resmi
Anonim Kullanıcı
5 yıl önce

Rahmeti ve bereketiyle bunu belli ediyor zaten..

Mustafa Soylu profil resmi
Mustafa Soylu
5 yıl önce

bazen diyoruki hiç değerim yok bazende unutmamış kulunu

nabi çağdaş hıdırlar profil resmi
nabi çağdaş hıdırlar
5 yıl önce

Birkaç istatistik

Rabbimizin bizi sevdiğini nasıl anlarız? ile ilgili katılımcı yaş ve cinsiyet oran grafikleri.

Bu sorular ilginizi çekebilir

Buradasınız: Rabbimizin bizi sevdiğini nasıl anlarız?
Copyright © 2007-2014 Bisorusor | Gizlilik ve kullanım şartları