Soru sor
200 karakter kaldı
Oy kullanmak için, üye girişi yapınız.

mesajı gizle

isviçre'ye çalışmak için yada sahte evlilik yaparak nasıl gidebilirim nasıl olur? süresiz oturum almak istiyorum.

Cevap Ver

Sevgililer günü için en güzel hediyeler, resmi tıklayınız.

Detaylar
7 yıl önce sorulmuş , son cevap 7 yıl önce verildi , 1 kişi takip ediyor

1 cevap verilmiş

http://www.gocmenyasalari.tr.gg/

Göç konusunda İsviçre’nin uyguladığı sınırlama 1 Haziran itibariyle kalktı. Artık İsviçre’de iş bulan ve hayatını sürdürebileceğini ispat eden AB’liler İsviçre’ye yerleşebilecek. Birçok İsviçreli, özellikle de Almanların çalışmak için ülkelerine akın etmesinden endişeleniyor.

Bugüne dek 200 bin Alman İsviçre’ye yerleşti. Bu rakamın artmasına kesin gözüyle bakılıyor. Çünkü şimdiye kadar AB’nin eski üyelerinden vatandaşların İsviçre’ye gitmesi konusunda bir sınırlandırma söz konusuydu. Yılda sadece 15 bin Avrupalının İsviçre’de süresiz oturma izni almasına izin veriliyordu.

Andreas Diepolder iki yıldır Cenevre’de ortopedik ayakkabı imalatında çalışıyor. 38 yaşındaki Alman, İsviçre’de çalışmakla büyük bir hayalinin gerçekleştiğini anlatıyor: “Ben çocukluğumdan beri yurt dışına yerleşmek istiyordum, bu benim hayalimdi. İsviçre’de iş bulma fırsatı çıkınca değerlendirdim. Yurt dışındaki ilk işim Zürih’deydi.”

İşvereler memnun

İsviçre ekonomisi yeni gelişmeden memnun. İsviçre’ye göç, yeni çalışan anlamına geliyor ve İsviçreli iş verenler Alman işçilerden çok memnun. Büyük gıda şirketi Nestle’de çalışan Alman Nina Backes bunu şöyle açıklıyor: “İsviçre’de iyi eğitim almış, yurt dışından gelen ve birkaç dili konuşan iş gücüne ihtiyaç var. İstenen koşullar yerine geliyorsa, burada iyi bir iş bulmak için şansınız da yüksek.”

Zürih Sigorta Şirketi’nde çalışan Bavyeralı Rolf Glötzel de, İsviçre’de maaşların daha iyi olduğunun altını çiziyor. Glötzel İsviçre’de hayatın Almanya’ya oranla daha pahalı olduğunu hatırlatıyor ama yaşam kalitesinin de yüksek olduğunun altını çiziyor: "Burada Bayern Münih futbol takımı dışında herşeye sahip olabiliyorsunuz. Operaya gidebiliyorsunuz, beş dakikada göldesiniz, bir saat sonra ise kayak yapma şansına sahipsiniz. Sahip olmak istediğiniz herşey çok yakınınızda. Bunların tümü yaşam kalitesini arttırıyor.”Aksiyonlar
Normal
7 yıl önce cevaplandı.
Cevap Ver
Buradasınız: isviçre'ye çalışmak için yada sahte evlilik yaparak nasıl gidebilirim nasıl olur? süresiz oturum almak istiyorum.
Copyright © 2007-2017 Bisorusor | Gizlilik ve kullanım şartları