Oy kullanmak için, üye girişi yapınız.

mesajı gizle

Okur yazarlık oranı en yüksek ilimiz tunceli'de referandumda yüzde 81 ile türkiye genelinde en yüksek oranda hayır oyunun çıkması neyin göstergesidir?

evet oranının en yüksek olduğu illere baktığımızda okur yazarlık oranının en düşük olduğu illerin başında geldiğini görmekteyiz. mesela en düşük illerden ağrı'da evetçiler yüzde 96 bingöl'de yüzde 97 muş'da yüzde 92 v.s... bu tabloya bakarak nasıl bir çıkarımda bulunabiliriz?

5 cevap verilmiş

Aslında ben Tunceli de hayır oarnının o kadar fazla çıkmasını başka bir neden bağlamıştım ama buna bağlanması ilginç olmuş :)) bakış açıları farklı..

senem turhal profil resmi
senem turhal
4 yıl önce

Okur-yazar olmak kişinin donanımlı ve analitik düşündüğünü, kültürlü ve bilinçli bir yapıda olduğunu göstermez. Evet, okur-yazarlık önemlidir ama entelektüalitede her şey değildir, sadece basit bir ayrıntıdır. Önemsiz değildir ama her şey de değildir. Okuma yazma bilen herkes "aydınlanma sürecini" tamamlamış olmuyor maalesef :)

her şeyi bilenadam profil resmi
her şeyi bilenadam
4 yıl önce

Bence eğitimin siyasetle alakası yok cahillikle alakası var.

Kado Sezcan profil resmi
Kado Sezcan
4 yıl önce

okuryazarlık diplomayla ölçülüyorsa birçok istisna sayabilirim.

hasbi tembel profil resmi
hasbi tembel
4 yıl önce

Verdiğin mesajı anladım... Ama keşke o hayal gerçek olsa... Bir insanın evet oyu vermesini cahillikle ya da hayır oyu vermesini kültürlü olmasıyla bağdaştırmak hiç de etik değil... İkisi de bu ülkenin has vatandaşı... Ha ama bütün illerin Tunceli gibi davranmasını istemez miydim, tabii ki çok isterdim... Tunceli'yle bir kez daha gurur duyduğumu da belirtmeliyim..

Si-ya-u ... profil resmi
Si-ya-u ...
4 yıl önce

Birkaç istatistik

Okur yazarlık oranı en yüksek ilimiz tunceli'de referandumda yüzde 81 ile türkiye genelinde en yüksek oranda hayır oyunun çıkması neyin göstergesidir? ile ilgili katılımcı yaş ve cinsiyet oran grafikleri.

Bu sorular ilginizi çekebilir

Buradasınız: Okur yazarlık oranı en yüksek ilimiz tunceli'de referandumda yüzde 81 ile türkiye genelinde en yüksek oranda hayır oyunun çıkması neyin göstergesidir?
Copyright © 2007-2014 Bisorusor | Gizlilik ve kullanım şartları