Soru sor
200 karakter kaldı
Oy kullanmak için, üye girişi yapınız.

mesajı gizle

ben yaşımı büyütmek istiyorum askere gitmek için bu işlem nasıl olur ordu'luyum burada yaşımı büyütmem için ne kadar para haarcamam lazım ?

Cevap Ver

Sevgililer günü için en güzel hediyeler, resmi tıklayınız.

Detaylar
7 yıl önce sorulmuş , son cevap 7 yıl önce verildi , 1 kişi takip ediyor

2 cevap verilmiş

O işler oyle kolay olmuyor..medeni kanunca kabul gören geçerli bir nedeninizin ya da yaşınızın yanlış yazıldığına dair elinizde bir belge veya tanıkların olması gerekir. keyfi olarak kimse yaşını büyütemez.bu tür hususların dalaveresi var mı bilmiyorum ama hiç tavsiye etmem.
-Asliye Hukuk Mahkemesine "YAŞ TASHİHİ" davası açacaksın.
-Dış görünüşün ile nüfustaki doğum tarihin uymayacak
-Büyütmek istediğin yaşta kardeşin olmayacak
-Hastane ve doğumevi gibi bir kurumda doğmamış olacaksın

Bunlar yalnızca yapacaklarının ve uyman gereken kriterlerin bir kısmı
-Mahkeme nüfus kayıtlarını getirtecek
-aynı yaşta ikiz kardeşin olup olmadığından tut da anne babanın evlenme tarihine kadar hepsine bakılacak
-Nüfus kütüğünde gözüken doğum tarihinden daha önceki bir tarihte doğduğu ileri sürülürse de, dava red edilir. Çünkü, bir şahsın doğumundan önce nüfusa kaydına imkan yoktur. Yapılacak düzeltme, halen mevcut nüfus kaydından daha geriye götürülemez.

Kısacası bunları yapmak zaten uzun bir zamanını alacaktır. Ayrıca kesin olarak Yaş tashihi yönünde lehine bir karar alınacağı da kesin değil. Sen bunları halledene mahkeme sonuçlanan kadar askerlk çağın zaten gelmiş olur... :)Aksiyonlar
Normal
7 yıl önce cevaplandı.

Burası türkiye ne olcağı belli olmaz.ALLAH yardım ederse hemen olur.büyük şehirlerde uzuyor.mesela benim kardeşim hiç rüşvet torpil olmadan tek bir belgeyle 2 yaş küçültüp gitti
ama .....?Cevap Ver
Buradasınız: ben yaşımı büyütmek istiyorum askere gitmek için bu işlem nasıl olur ordu'luyum burada yaşımı büyütmem için ne kadar para haarcamam lazım ?
Copyright © 2007-2017 Bisorusor | Gizlilik ve kullanım şartları