Soru sor
200 karakter kaldı
Oy kullanmak için, üye girişi yapınız.

mesajı gizle

Samsung Galaxy SIII özellikleri nelerdir?

Cevap Ver

Sevgililer günü için en güzel hediyeler, resmi tıklayınız.

Detaylar
5 yıl önce sorulmuş , son cevap 5 yıl önce verildi , 1 kişi takip ediyor

2 cevap verilmiş

Samsung Galaxy SIII akıllı telefonların sınırlarını zorluyor ve adeta kişisel bir asistan görevi görüyor. Geliştirilmiş ve yeni eklenmiş özellikleriyle birlikte SIII için sadece kendisine rakip bir telefon diyebiliriz. Hadi hep beraber Galaxy SIII’ün bu özelliklerini irdeleyelim.

Smart Stay: Bu özellik sayesinde SIII diğer pek çok akıllı telefondan ayrılıyor. Çoğu telefon biz bir resme bakarken veya bir şeyler okurken ekranını bir süre sonra kendiliğinden kapatır. Pilin daha uzun dayanması için güzel bir özellik olsa da, bazen bu durum can sıkıcı olabiliyor. İşte bundan yola çıkan Galaxy SIII, akıllı bekleme özelliği sayesinde telefona bakıldığı sürece ekranını kapatmıyor. Başımızı başka bir yere çevirdiğimizde ise Galaxy SIII göz izleyebilmesi sayesinde ekranını otomatik olarak kapatıyor.

S Voice: Apple Iphone Siri teknolojisine benzetebileceğimiz bu teknoloji sayesinde Galaxy SIII de çoğu işi parmağımızı kıpırdatmadan bile sadece konuşarak halledebiliyoruz. Galaxy SIII’ün kişisel bir asistan gibi tasarlandığını söylemiştik. İşte S Voice özelliği sayesinde bu çok anlaşılıyor. Kameranın açılmasını sesli komut edebilmek hatta kameranın ne zaman fotoğraf çekeceğini söylemek bile S Voice özelliği sayesinde mümkün hale gelebilmiş.

S Beam:Bu özellik sayesinde başka bir Galaxy SIII sahibi arkadaşınıza bir veri göndermek istediğinizde telefonların arkalarını birbirine dayayarak kolay ve zahmetsiz bir şekilde bunu gerçekleştirebilirsiniz.

All Share Cast:Bu özellik ile de Galaxy SIII’ün üstünlüğü başka bir şekilde ortaya sergileniyor. S Beam özelliği sayesinde başka bir Galaxy SIII’e kolay bir şekilde gönderebiliyoruz, All Share Cast sayesinde ise bir televizyona veya benzeri bir alete kablosuz bir şekilde içerik aktarılabiliyor.

Buddy Photo Share:Yani Yakın Arkadaş Fotoğraf Paylaşımı olarak çevirebileceğimiz bu özellik ile Galaxy SIII yakın arkadaşlarınızı fotoğraflarından tanır ve kolayca etkileşim içerisine girebilmenizi sağlar.

AllShare Play:Uzaktan erişim benzeri bir özellik olan AllShare Play sayesinde akıllı telefonunuzla diğer pek çok aracı (bilgisayar-dizüstü) kullanmanıza imkan tanır. Üstelik nerede olursanız olun bunu her yerden yapabilirsiniz.

Best Photo:Yani en iyi En İyi Fotoğraf. Bu özellik beraberinde bir çok kolaylık getiriyor. Öyle ki bu akıllı özellik sayesinde artık fotoğraf çektirirken göz kırpması veya benzeri şeyleri dert etmenize gerek kalmıyor. Çünkü siz Galaxy SIII’le bir fotoğraf çektirdiğinizi düşünürken, telefon aynı anda 8 farklı fotoğraf çekiyor ve bunlar arasında bir seçim yaparak size en iyi fotoğrafı sunuyor.

Advanced Security:Yani Gelişmiş Güvenlik özelliğiyle Galaxy SIII de a’dan z’ye kadar bir çok farklı güvenlik önlemi alınarak, akıllı telefon daha güvenli hale getirilmiş.

Integrated Communications:Yani tümleşik İletişim özelliği sayesinde şirketinizle tele konferanslar kurabilir, 3G gibi bağlantılar ile birebir görüşme yapabilirsiniz.

Virtualization:İş odaklı bir özellik olan Sanallaştırma özelliği sayesinde çalışanların o an da şirkette bulunan herkesle iletişim içinde olup fikir alış verişi, rapor denetlemeleri, gelir gider bilanço hesapları gibi rapor ve belgeleri şirket çalışanlarıyla birlikte etkili bir şekilde inceleyebilmelerini ve düzenleyebilmelerini güvenli bir şekilde sağlıyor. Böylelikle iş konusunda da ilerleme kaydedilebilir hale geliniyor.

Typing Accuracy:Doğru yazı yazılabilmesini sağlayan bu özellikle, bir yazı yazarken Galaxy SIII bunu Dil Bilgisi kuralları çerçevesinde anlıyor ve size daha sonraki harfin ne olacağını gösteriyor. Ayrıca harfler arasındaki uzaklık da arttırılarak daha etkin bir yazı yazılabilmesi sağlanmış.

Kamera
Galaxy SIII de arka da 8 Mega piksel görüntü verebilen LED flaşlı bir kamera ve önde de 1,9 Mega piksel @30 kare HD kayıt yapabilen bir kamera olmak üzere iki kamera kullanılmış.

Bağlantılar
Samsung Galaxy SIII de farklı bağlantılar kullanılmış. Bunlar; 2.5G,3G ve 4G. 2.5G (GSM/ GPRS/ EDGE): 850 / 900 /
1800 / 1900 MHz özelliklere sahipken, 3G HSPA – 21Mbps 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz destekliyor. 4G LTE bağlantısı ise bütün Galaxy SIII modellerinde mevcut iken, 4G bağlantıyı desteklemeyen ülkelere böyle telefonlar gönderilmiyor. Ayrıca akıllı telefonun Wireless, Wifi Hotspot, Wifi Direct,Bluetooth 4.0,NFC gibi bağlantı şekilleri de mevcut.

İşletim Sistemi
Galaxy SIII en son Android 4.0 işletim sistemi kullanılıyor. Son sürüm bu Android sistemiyle Galaxy SIII daha işlevsel ve kolay. İşlemci olarak ise dört çekirdek 1,4 GHZ Exynos 4212 işlemci kullanılmış ki, böylelikle Galaxy SIII birçok işin altından kolaylıkla kalkmakla beraber piyasadaki bir çok telefona tozunu yutturuyor. Telefonun RAM kapasitesi ise 1 GB ama Samsung bazı durumlara göre bu RAM seviyesini 2 GB’ye çıkartılabiliyor.

Hafıza
Galaxy SIII oldukça yeterli 16,32 ve 64 Gb dahili bir hafıza sunuyor. Bu yeterli kapasiteye artı olarak harici hafıza kartı özelliği de bulunuyor. Hafıza kartı 64 Gb’ kadar desteklenebiliyor. Böylelikle hafıza kartıyla birlikte telefonun veri depolayabilme seviyesi çok daha yukarılara taşınabiliyor.

Desteklenen Ses Ve Video Şekilleri
Galaxy SIII’ün desteklediği ses biçimleri:MP3, AMR-NB/WB, AAC / AAC + / eAAC+, WMA, OGG, FLAC, AC-3, apt-X,desteklediği video biçimleri ise;MPEG4, H.264, H.263, DivX, DivX3.11,VC-1, VP8, WMV7 / 8, Sorenson Spark Full HD (1080p) şeklinde geniş bir yelpazeye sahip.

Sensörler
Galaxy SIII de sensörler de bulunuyor. Bu sensörlerin bir çok işlevi bulunmakla beraber bir çok fayda sağlıyor. Galaxy SIII de bulunan sensörler ise şöyle;Accelerometer,RGB Işığı,dijital pusula,yakınlık sensörü,Gyro ve Barometre.

Batarya
Galaxy SIII de kullanılan bataryanın hacmi 2100 mAh. Suoer Hd AMOLED ekran, 1,4 GHZ işlemci ve diğer unsurlar göze alındığında bataryanın bu kadar büyük olması şaşırtıcı değil. 2,100 mAh lik batarya sayesinde Galaxy SIII uzun süre kesintisiz işlem yapmaya olanak sağlıyor. Telefon 790 saat beklemede kalabiliyor ve 11:40 dk. 3G ile görüşme yapılabiliyor. Bu değerlerle birlikte Galaxy SIII ün bataryası çok sık şarj etme derdini de ortadan kaldırıyor.

Kaynak : http://www.bilgiustam.com/samsung-galaxy-siii-ve-ozellikleri/Aksiyonlar
Normal
5 yıl önce cevaplandı.

Artık Galaxy S4 satışa sunulacağı için Glaxy S4'ün özellikleri nelerdir diye bir soru sormak daha doğru olur? Ya da kıyaslamalı bir tablo çizmek,teknik özellikleri karşılaştıran.İkisi de çok iyi cihazlar,sadece kullanılan plastik kaplama hissi veren kapaklar daha iyi yapılabilirdi,teknik özellikler bakımından çok üst düzey telefonlar.Aksiyonlar
Normal
5 yıl önce cevaplandı.
Cevap Ver
Buradasınız: Samsung Galaxy SIII özellikleri nelerdir?
Copyright © 2007-2017 Bisorusor | Gizlilik ve kullanım şartları