Oy kullanmak için, üye girişi yapınız.

mesajı gizle

statik ip nedir?ne işe yarar?

7 yıl önce sorulmuş. , 1 kişi takip ediyor
Etiketler

5 cevap verilmiş

Sabit ip adresi demek. Normalde telekomdan aldığımız internet bağlantılarında her yeniden bağlandığımızda ip adresimiz değişir.

Fatih Küçükbaltacı profil resmi
Fatih Küçükbaltacı
7 yıl önce

a-Statik (Sabit) ip numarası kullanım şekline göre degişsede konuyu özetlersek lokal(iç) network'de bulunan her bir bilgisayarın ethetnet kartlarına bilgi-işlem'in kontrolünde belirlenen aralıklarda ki ip bloklarının kullanılmasıdır.. b-İnternet kullanıcıları için se internet servis saglayıcınız siz internete cıkarken kullanıcıları için ayırmış oldugu ip blokları üzerinden cıkmanızı olaranak sağlar,eger özel bir istek yapmadıkca kullanıcılar için genelde sabit bir ip blogu kullandırmazlar konuya uygun bir dilekce ve internet servis saglayıcınız uygun gördügü bir (çok pahalı oldugunu zannetmiyorum) üçret karşılıgında internet servis saglayıcınız size satatik bir ip numarası kullanmanıza sunacaktır.

Talha GÜLEN profil resmi
Talha GÜLEN
7 yıl önce

Normal bir ADSL ile internete her bağlandığımızda farklı bir IP alınır. Böylece güvenlik de sağlanıyor denilebilir. Ancak bilgisayarınızda web site barındırmak, başka pc den uzak masaüstü ile bağlanmak istiyorsanız; Statik IP kullanmanız gerekmektedir. Statik IP, hiç değişmez. PC' yi açıp kapatsanız dahi değişmez. Türk Telekom'a abone olurken, "Statik IP" isteğinizi belirtip, ücretini ödüyorsunuz. Ancak ücreti hakkında bilgim yok.

Said Murat profil resmi
Said Murat
7 yıl önce

Ücreti aylık 3 ytl galiba. 2 de olabilir, oldukça düşük

Atakan Eser profil resmi
Atakan Eser
7 yıl önce

Her ay 4 Lira ödetir.

attila alperen profil resmi
attila alperen
6 yıl önce

Birkaç istatistik

statik ip nedir?ne işe yarar? ile ilgili katılımcı yaş ve cinsiyet oran grafikleri.

Bu sorular ilginizi çekebilir

Buradasınız: statik ip nedir?ne işe yarar?
Copyright © 2007-2014 Bisorusor | Gizlilik ve kullanım şartları